Dünyada ve Türkiye’de neler oluyor? – Samir İsgenderoğlu

Virüs salgınından sonra herkese aşikar olan tek şey tüm dünyada dengeler ve düzen artık köklü bir değişime uğrayacak. Yani kısacası hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak ve ileriki yıllarda gerçekten de nerede o eski yıllar denilecektir. Dünya genelinde bir tarafta korku yaratarak kaos çıkarmak isteyenler varken diğer tarafta da her şey sadece bir oyundur inanmayın eski hayatlarınıza geri dönün propagandasını yürüten kesim vardır. Ama dikkatlerden kaçan bir şey vardır ki, bu kes değişimi başlatan kesim çok ciddi ve kararlı. Kısacası ‘’ya bu değişimi kabul edeceksiniz ya da yok olacaksınız’’ mesajını insanların bilinç altına yerleştirmeye çalışıyorlar. Tüm dünyada dengeler alt üst olmuşken yeni dengelerin bir anda kurulamayacağını bunun için en az 3 sene gerektiğini hemen hemen tüm yöneticiler anlamaktadır. İlk önce ileride işe eski sistemleri yıkarak kökünden değişmekle başlayacaklar. Bu değişimlerin alt yapısı ise çoktan sessizce çok gizli bir şekilde hazırlandı. 1990-senesinden bu yana çıkan savaşların büyük çoğunluk para petrol için olduğunu düşünmekle büyük yanılgı içine girdi. Oysa paranın sadece bir araç olduğunu çok az insan anlaya bildi. Dünya genelinde doğal liderlerin yetişmesine destek vermek de aslında bu alt yapı hazırlığının bir parçasından başka bir şey değildi. Yıllardır televizyonlar vasıtası ile insanların manevi değerlerinin yok edilmesi için çalışmalar başarı ile sonuçlandı. Dünya genelinde insanların beyni neredeyse sıfırlandı denile bilir.

Var olan tüm değerlerini kaybetmiş ve kaosta, ölüm korkusu içinde olan insanlık ise ona dayatılan şey her ne olursa olsun çaresizlikten başka bir seçeneği olmadığı için kabul etmekten başka çaresi olmayacak. İleriki 5 yıl içinde olacak bu değişimlerin tam başarılı sonuca ulaşılması için ise kaosu şu anda büyütmek için ise insanlara daha fazla korku vermek gerekecek ki bunu da ileriki aylarda hep birlikte göreceğiz.

Bu sistem değişimlerine öncülüğü yönetim şeklini değiştirmekle Türkiye etmektedir. Böyle ki Rusya daha yeni yeni eski sistemi değiştirmek için çalışmalara başlamıştır. Sistem değişimine gitmeyecek ülkelerde ise kesinlikle ilk iş değişimi kabul etmeyen iktidarların değiştirilmesi olacaktır.

Dünyada olanları yani değişimleri tüm ince ayrıntılarına kadar şu anda gerçek anlamda Türkiye’de anlayabilen sadece 5 kişi mevcuttur. Diğerleri her ne kadar anladıklarını zannetseler de tam olarak anlaya bilmedikleri için kendilerince çay bardağının içinde fırtına koparmak derdindeler. Bu 5 kişi ise şunlardır:

Recep Tayyip Erdoğan

Abdullah Gül

Devlet Bahçeli

Rıfat Hisarcıklıoğlu

Süleyman Soylu

Recep Tayyip Erdoğan Devlet Bahçeli ve Süleyman Soylu üçlüsünün birleşmesi sonucunda doğal olarak 3 taraf oluşmuştur. Bu taraflardan gerçekte bölge ekonomisini belli güçler adına yöneten Para Baronu olarak da adlandırılan Rıfat Hisarcıklıoğlu tarafsızlığını bildirerek tüm oyunlardan uzak kalma yolunu seçmesi ile sadece iki tarafın rekabeti görülmektedir. Bir de arka plandan bir şeyler yapma çabasında olan taraflar olsa da onlar da bilgisizliklerinden dolayı çok da bir şey yapacak güce sahip olmadıkları için pek de ciddi rakip olarak gözükmüyor. Türkiye’deki değişim süreci çok gizli ve başarılı bir şekilde yürütüldüğü için bazı güçler oyun dışı bırakıldığını son anda anladığından yaptığı hamlelerde başarısız oldular. Bu başarısızlığı ise hazmedemeyerek yeni oluşumlar kurma yoluna gittiler. Kurulan tüm oluşumların ise tek hedefi sadece kendilerini devre dışı bıraktığı için Recep Tayyip Erdoğan’ı devirerek hem intikam almak hem de değişim sürecinin başına geçerek yönetmektir.

Recep Tayip Erdoğan liderliğinde Devlet Bahçeli ve Süleyman Soylu üçlüsünün yapılan tüm hamleleri başarısızlığa uğratması ise büyük öfkeye neden olmuştur. Bu yüzden de taktik değişikliğine gidilerek yeni ekipler kurulmuştur. Bu yeni ekiplerin ise ilk hedefi büyük başarıya ulaşmış bu üçlünün arasına nifak tohumları ekerek bir-birlerinden ayırmaktır.

Türkiye’de muhtemel ki ileride şahit olacağımız yapılanmalar şu şekilde olacaktır. Canan Kaftancıoğlu CHP-nin başına getirilecek. CHP Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu parti ile ortak hareket edecek, fazla tepkilerden dolayı bir şekilde HDP ise yavaş yavaş gündemden düşerek HDP-de aktif olanlar CHP-ye geçiş yapacaklar. Ali Babacan ise Meral Akşener ile bir ittifak yoluna girerek ortak hareket edecekler. CHP-de Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Muharrem İnce gibi isimler de taraf değiştirerek Babacan-Akşener ittifakına geçiş yapacaklar. Ali Babacan Meral Akşener ittifakının ise 2023 Cumhurbaşkanı adayı aslında Rıfat Hisarcıklıoğlu yapılmak istense de Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun bunu kabul etmeyeceğini bildikleri için farklı bir hamle yaparak beklenenin aksine olarak her kes her ne kadar Ekrem İmamoğlu’nun 2023 Cumhurbaşkanı adayı olacağını beklese de aslında Gerçek gösterilecek Cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş olacaktır.

Şu an her ne kadar AK Partiyi gözden salma ve gizliden gizliye hafızasının silinme çalışmaları yürütülse de bu çalışma da kısmen başarısızlığa uğramaktadır. Alaattin Çakıcı ve Sedat Peker üzerinden farklı planlar kurarak sokakları karıştırmakla korku yaratarak kaos çıkarmak için yapmış oldukları hamlelerde de kurdukları tuzağa bu iki ismin düşmediği için diğerleri gibi bu kes de başarısız oldular. ‘’Derin Devlet’’ aklı ile hareket eden Alaattin Çakıcı’nın sükunetini bozmayacağını bildikleri için çok iyi tanıdıkları için daha fazla Sedat Peker’in üzerine gittiler. Her ne kadar Sedat Peker’in üzerine giderek Sedat Peker’e hamleler yaptırmağa çalışsalar da istekler de sonuca ulaşamadı.

Berat Albayrak üzerinden yapmış oldukları hamlelerden de bir sonuç alamadıkları için toplumda yeniden algı operasyonları yapma çalışmalarına girdiler.

Doğal olarak Tüm bu başarısızlıklarının da sonucu olarak yeniden doğal olarak darbe girişimleri ile tehdit etmeye başladılar.  Yakın zamanda darbe yapacakları söylentilerini çıkarmalarının ise perde arkasında toplumun kısmen de olsa direncini kırma çabası yatmaktadır.

İleri zamanlarda yapılmaya çalışacak hamleler ise muhtemel ki içeride olan gizli kripto adamlarını yeniden kullanarak başta Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım olmakla bir ok etkili sevilen isimleri tamamen devre dışı bırakmaya çalışmak girişimleri olacaktır.

Diğer bir hamleleri ise çok büyük ses getireceklerini düşündükleri için muhtemeldir ki farklı şekillerde yeni aracılar kullanarak belli insanlara karşı suikast girişimi çabaları olacaktır…

16.05.2020

Samir İsgenderoğlu

www.facebook.com/samirisgenderoglu

Alət çubuğuna keç