AZERBAYCAN MİLLİ KAHRAMANLARINDAN ABD’YE TEPKİ..

Azerbaycan Milli Kahramanlarını Tanıtma İçtimai Birliği Genel Başkanı Elşen Uluhanlı ve beraberindeki Karabağ gazileri MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Advert
Azerbaycan Milli Kahramanlarını Tanıtma İçtimai Birliği Başkanı Elşen Uluhanlı ve beraberindeki milli kahramanlar Sahil Memmedov, Sahil Memmedov’un evladı Revan Memmodov ile birliğin Türkiye başkanı gazeteci-yazar Serdar Akyol MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi ziyaret ettiler.

Elşen Uluhanlı Azerbaycan’dan 198 milli kahraman ve şehit ailelerinin selamlarını getirdiklerini söyledi. Uluhanlı, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye Türk dünyasının sorunlarıyla yakından ilgilendiği için teşekkürlerini iletti. Bir millet iki devlet olmanın gereğini en üst seviyede yerine getirdiklerini ifade eden Uluhanlı hiçbir gücün Türkiye ve Azerbaycan arasındaki milli bağları koparmaya yetmeyeceğini ifade etti.

Türkgün Gazetesine konuşan Uluhanlı “Türkiye’nin beka mücadelesi verdiği bir süreçte gerekirse bizlerde Barış Pınarı Harekâtına katılır ve Türk ordusuyla omuz omuza son nefesimize kadar mücadelemizi veririz” dedi.

ABD’nin sözde ermeni soykırımı tasarısına tepki gösteren Karabağ Gazileri “ABD yalan ve uydurma bir sözde soykırım üzerinden siyasi sonuçlar elde etmek yerine gözlerini açıp Hocalı’ya baksın. Katledilen ve soykırıma maruz bırakılan Azerbaycan Türklerini görsün” dediler.

Azerbaycan milli kahramanları Karabağ’ın ebedi Azerbaycan toprağı olduğunu ve her ne pahasına olursa olsun korumakta kararlı olduklarını ifade ettiler.

Uluhanlı “Karabağ için dün canımızdan geçmeye hazırdık ve gazi olduk. Bugün de aynı ruh ve şuurdayız. Ermeni işgali altında bulunan Karabağ’ı her ne pahasına olursa olsun azad edeceğiz. Bu ruh ve şuur bizlerde olduğu müddetçe hiçbir hasım odak karşımızda duramayacaktır” dedi. Azerbaycan Milli Kahramanları MHP Lideri Bahçeli’ye Azerbaycan halısına dokunan resimlerini hediye ettiler.

MHP Lideri Bahçeli Azerbaycan milli kahramanlarının ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu ve her daim Azerbaycan’ın haklı davasının yanında olduklarını ifade etti.

Devlet Bahçeli Serdar Akyol MHP Azerbaycan

Alət çubuğuna keç